• Produkty
  • Szukaj
  • Koszule nocne

Koszule nocne – jak wybrać odpowiednią

Obecnie na rynku jest dostępnych bardzo dużo rodzajów koszuli nocnych: o luźnym kroju, bardziej dopasowane oraz wykonane z różnego rodzaju tkanin: bawełny, satyny czy wiskozy. Przy wyborze koszuli nocnej pierwszorzędnie należy zwrócić uwagę na rodzaj dekoltu oraz długość, a wszystko zależy od naszych preferencji.

Kroje koszul nocnych

Najbardziej tradycyjnym krojem jest dekolt w łódeczkę, a długość sięga do kolan lub przed nie. Krój dekoltu który podbił serca wielu kobiet, nie tylko w bieliźnie to dekolt karo, który idealnie sprawdzi się dla kobiet o posturze gruszki lub sylwetki H. Krojem, który bardzo często występuje w połączeniu z koronką jest dekolt V, uwielbiany przez kobiety na całym świecie.

Jaki materiał będzie dla mnie idealny?

Wszystko zależy od osobistych preferencji. Wiele kobiet wybiera bawełnę, ze względu na to, że jest to materiał oddychający, lekki i przewiewny, a dodatkowo jest odpowiedni dla alergików. Wygodna w noszeniu jest również wiskoza – klientki cenią sobie ten materiał za podobne właściwości do bawełny, a dodatkowo jest cienki i świetnie nadaje się na lato. Dla kobiet, które cenią sobie elegancję polecane są satynowe koszule nocne, które często występują w połączeniu z subtelną koronką.