Jak dobrać właściwy rozmiar biustonosza?

Tylko 20% kobiet potrafi właściwie zmierzyć biust i dobrać odpowiedni model biustonosza do swojej sylwetki. Każda kobieta powinna mieć świadomość że oprócz względów estetycznych i codziennej wygody, niewłaściwie dobrany stanik może powodować różne dolegliwości zdrowotne. Biustonosz nie tylko wpływa na piękny wygląd kobiecych piersi, ale przede wszystkim je podtrzymuje i odciąża tym samym kręgosłup. Warto wspomnieć że ciężar biustu opiera się aż w 80-90% na obwodzie stanika, nie na ramiączkach, jakby się mogło wydawać. Dlatego odpowiedni jego dobór jest taki istotny.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek na co należy zwrócić uwagę podczas pomiaru i doboru biustonosza. Pamiętać należy, że są to tylko teoretyczne wskazówki, które ułatwiają dobór właściwego rozmiaru stanika. Warto więc przymierzyć rozmiar jaki wyszedł nam z pomiarów i jeśli mamy taką możliwość, porównać go z "sąsiadującymi" rozmiarami z tabeli rozmiarów dla danego producenta.

Co oznacza rozmiar biustonosza?

Każdy rozmiar biustonosza określany jest za pomocą dwóch zmiennych:

  1. liczba – oznaczająca obwód pod biustem
  2. litera – oznaczająca wielkość miseczki

Aby właściwie dobrać rozmiar biustonosza do naszej sylwetki, niezbędne jest zatem wykonanie dwóch pomiarów:

  1. obwodu pod biustem
  2. oraz obwodu w biuście

Pomiar obwodu pod biustem powinien być wykonany bez założonego biustonosza,lub przy założonym ale najlepiej dopasowanym biustonoszu jaki posiadamy, przy użyciu miarki krawieckiej. Pomiaru dokonujemy stojąc w pozycji wyprostowanej, na wydechu. Miarkę krawiecką prowadzimy po obwodzie tuż pod biustem, zaciskając ją dość mocno, ale nie aż tak aby powodowała ból. Otrzymany wynik zaokrąglamy w dół do najbliższego obwodu jaki dostępny jest w danej tabeli rozmiarów (przykładowo jeśli z pomiaru obwód wyniesie 78 cm zaokrąglamy wynik do 75).

Odpowiednio dobrany biustonosz powinien mocno i stabilnie trzymać się w obwodzie pod biustem, ale nie powinien uciskać, sprawiać bólu czy też utrudniać oddychania.

Pomiaru obwodu w biuście dokonujemy w celu odpowiedniego dobrania miseczki stanika. W tym przypadku miarka powinna być poprowadzona luźno, po obwodzie, poziomo, przecinając brodawki piersi. Wyniku jaki wyjdzie z pomiaru nie zawyżamy ani nie zaniżamy.

Gdy już dokonaliśmy obu pomiarów, odczytujemy z tabeli rozmiarów danego producenta rozmiar biustonosza.

 

Pamiętajmy, że odpowiednio dobrany biustonosz:

  • nie jest luźny w obwodzie. Obwód układa się poziomo, na tej samej wysokości co dół miseczek, stanik nie przemieszcza się podczas chodzenia;

  • ładnie unosi piersi – nie dotykają one brzucha;

  • piersi mieszczą się w całości w miseczkach. Fiszbiny okalają całe piersi, nie odstają od nich ani nie uciskają ich.

Pamiętajmy, że nawet najbardziej dokładny pomiar jaki wykonamy nie zagwarantuje nam, że zamówiony biustonosz będzie idealnie pasował. Dlatego jeśli jest taka możliwość, sugerujemy przymierzenie również „sąsiadujących” rozmiarów. Wówczas mamy prawie stuprocentową pewność, że zakup którego dokonamy będzie w pełni udany. W przypadku zamówień internetowych, warto zastanowić się czy od razu nie zamówić najbardziej zbliżonych rozmiarów biustonosza, a następnie po dokonaniu dokładnej przymiarki odesłać te, które nie będą nam potrzebne.

Przypominamy, że w sklepie all-bielizna.pl zwrotu towaru mogą Państwo dokonać w ciągu 14 dni od otrzymania paczki.

Zobacz ofertę biustonoszy w sklepie all-bielizna.pl

Zobacz również:

Jak zwrócić lub wymienić towar

Jak spakować produkty do zwrotu