Zostań swoją własną brafitterką i perfekcyjnie dopasuj rozmiar biustonosza

Idealnie dobrany biustonosz to nie tylko komfort, ale i zdrowie

Pora powiedzieć to głośno: duża część z nas nosi źle dobrany biustonosz. Co więcej, niektóre z pań nie wiedzą nawet, jaki rozmiar biustu posiadają. Tymczasem odpowiednio dopasowany stanik zapewnia nie tylko piękny dekolt. Przynosi ulgę plecom, poprawia postawę i gwarantuje komfort przez cały dzień. Podpowiadamy więc, jak samodzielnie wybrać właściwy rozmiar. Razem z nami zadbaj o swoje piersi oraz dobre samopoczucie.

Co potrafi stanik?

Czasy palenia staników mamy już na szczęście za sobą. Ten element bielizny nie jest uważany już za symbol zniewolenia kobiet. Wręcz przeciwnie, często bywa ich najlepszym przyjacielem. W przypadku niewielkich piersi potrafi zdziałać cuda i sprytnie powiększyć ich rozmiar. Dla posiadaczek obfitych kształtów jest prawdziwym wybawieniem – pozwala oszukać grawitację, zapewniając komfort oraz wygodę.

Dzięki niemu bez skrępowania możemy chodzić na fitness, biegać, a nawet tańczyć. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy jego rozmiar.

Od czego zacząć?

Jak dobrać rozmiar biustonosza

Dopasowanie stanika zaczynamy od zmierzenia obwodu pod biustem. Sięgnij więc po miarę krawiecką, a następnie przyłóż ją dokładnie pod piersiami – lekko ściśnij i dopasuj do ciała. Od otrzymanego wyniku odejmij trzy. Następnie zaokrąglij w dół, do najbliższej piątki. Na przykład, jeśli miara wskaże 89, Twoim rozmiarem będzie 85. Dlaczego? Biustonosze, w przeciwieństwie do miarki, są elastyczne i rozciągliwe. Gdybyśmy zaokrągliły do góry, stanik szybko okazałby się zbyt luźny.

Idealne określenie obwodu jest niezwykle ważne. To na nim, a nie na ramiączkach, opierać się będzie prawie cały ciężar piersi. Jeśli będzie za duży, nie spełni swojej roli. Z kolei za ciasny może powodować dyskomfort, a nawet problemy z oddychaniem.

Kolejny krok: mierzymy obwód biustu

Następną czynnością jest zmierzenie obwodu biustu, co będzie pomocne w ustaleniu rozmiaru miseczki. I tu uwaga: robimy to w biustonoszu, pochylając się do przodu. Jedynie w przypadku jędrnych piersi możemy zrezygnować ze stanika i zmierzyć obwód stojąc prosto. Miarka powinna znaleźć się na wysokości brodawek. Staraj się, aby dokładnie przylegała do biustu, jednak nie powinna go uciskać.

Otrzymane wyniki zapisz na kartce, już za chwilę będą Ci potrzebne. Teraz czeka Cię bowiem najprzyjemniejsza część – wybór biustonosza. Znajdź typ, który spełnia Twoje oczekiwania, zarówno pod względem kroju, jak i koloru. Wybierając wielkość, sięgnij do swoich zapisek i porównaj je z tabelą rozmiarów przygotowaną przez producenta.

Rozmiar oferowanej przez nas bielizny dopasujesz z łatwością, korzystając z tabel rozmiarów poszczególnych producentów bielizny, umieszczonych na naszej stronie internetowej.

Przekonaj się na własnej skórze – przymierz!

Dołączone tabele są jedynie punktem wyjścia do określenia prawidłowego rozmiaru. Nie obejdzie się bowiem bez przymierzenia biustonosza. Pamiętaj, że sposób ułożenia stanika oraz Twoje samopoczucie są dużo ważniejsze niż to, co widnieje na metce.

Brafitting, czyli sztuka dopasowania biustonosza

Zmierz, pochylając się lekko do przodu – wówczas piersi idealnie „wskoczą” w miseczki. Zapnij go na pierwszą od zewnątrz haftkę, pozostałe przydadzą się później – podczas noszenia biustonosz lekko się rozciągnie.

W odpowiednio dobranym staniku Twoje piersi będą ładnie uniesione. Obwód musi trzymać się mocno, lecz nie może powodować bolesnego ucisku. Ramiączka i fiszbiny nie powinny się wpijać ani być źródłem dyskomfortu.

Pamiętaj, że w naszym sklepie masz aż 14 dni na zwrot lub wymianę – możesz zatem sprawdzić na spokojnie, we własnych czterech kątach, czy zdecydowałaś się na odpowiednie rozmiary. Ważne tylko, aby staniki przymierzać na czystą skórę.

Nie bez znaczenia jest również wygląd bielizny. Poza odpowiednio dobranym rozmiarem biustonosz powinien także trafić w Twój gust. Pamiętaj, że to, co nosimy pod ubraniem, choć pozostaje niewidoczne, ma duży wpływ na nasz nastrój, samoocenę i pewność siebie.