Jaką bieliznę wybrać na zimową porę?

Piękna polska jesień dobiega końca. Wieczory i ranki są coraz chłodniejsze. Duża różnica temperatur w ciągu doby z pewnością nie sprzyja naszemu organizmowi. Zbyt ciepło – przegrzewamy się. Zbyt zimno – przemarzniemy. Jeśli to już jest ten czas kiedy zaczynamy śledzić prognozę pogody aby odpowiednio się ubrać, najwyższa pora pomyśleć o odpowiedniej bieliźnie na chłodne dni. Mówi się, że bielizna to w końcu nasza druga skóra zatem zadbajmy o nią z należytą starannością. W takich warunkach o przeziębienie nie trudno. Jeszcze za wcześnie aby ubierać grube puchowe kurtki, a cienkie ubrania sprawiają, że nie czujemy się komfortowo zwłaszcza podczas chłodnych poranków.

Ubierając się na tzw. cebulę, co w przypadku chłodniejszej pogody i zmiennych warunków atmosferycznych jest zwykle najrozsądniejszym rozwiązaniem, zadbajmy przede wszystkim o wygodę. Ważne aby bielizna, która jest w takim przypadku pierwszą warstwą kontaktu z naszą skórą nie krępowała ruchów i nie ocierała. Bardzo dobrze sprawdzi się w takim przypadku bielizna bezszwowa, która idealnie dopasowuje się do naszego ciała i rzeczywiście staje się naszą "drugą skórą". Dodatowo delikatna bawełna posiada bardzo dobre właściwości oddychające.

Jeśli na codzień jesteśmy bardzo aktywni, lubimy ruch i nie chcemy z powodu pogody rezygnować z naszych sportowych pasji, doskonałym rozwiązaniem będzie bielizna termoaktywna. W końcu została stworzona właśnie z myślą o takich osobach i w takim celu. Główną zaletą bielizny termoaktywnej jest zastosowanie specjalnych materiałów i technologii dzięki której możemy powiedzieć że nasza bielizna oddycha razem z nami. Podczas zwiększonej aktywności fizycznej nasz organizm się poci, w końcu to normalne. Dzięki bieliźnie termoaktywnej nadmiar potu odprowadzany jest na zewnątrz, a nasza skóra pozostaje sucha więc czujemy się po prostu komfortowo. Dodatkowo nasz organizm zachowuje względnie stałą temperaturę, więc nie powinniśmy się obawiać przemarznięcia lub przegrzania. Bielizna termoaktywna jest bardzo przyjemna i nie krępuje ruchów stąd praktycznie jako pozycja obowiązkowa znajduje się w szafie każdej osoby uprawiającej aktywnie sporty zimowe.

Czemu zatem nie spróbować wykorzystać jej na codzień? W końcu aby w pełni cieszyć się pięknem jesienno-zimowej aury, potrzebujemy tylko ciepła i wygody.

 

Zobacz co może przydać Ci się podczas chłodu:

Bielizna termoaktywna >>
Bielizna bezszwowa dla Pań >>
Bielizna bezszwowa dla Panów >>
Bielizna Brubeck >>
Ciepłe skarpety damskie >>
Ciepłe skarpety męskie >>
Kalesony męskie >>
Legginsy >>
Damskie body >>